Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


28 Mart 2008 Cuma

Özgür Ekim / Yahoo!Groups-Montessori Eğitimi / Ceren'in köşesi

Merhaba,
YahooGroups'da sevgili Esra'nın "nerelerdesiniz?" başlıklı mesajına cevap olarak attığım mesajda bir videodan bahsetmiştim.Yalnız, videoyu oraya ekleyemediğim için kendi bloğuma eklemiştim.Şimdi ise buraya ekledim.Esra'ya tekrar teşekkürler emekleri için. **** Mesajım şöyle idi; Ceren için salonda oluşturduğumuz köşeyi sizlerle paylaşmak istedim.Gerçi Esra'nın bloğundaki yazısından sonra, artık revize etmeyi düşünüyorum.Çünkü çok karışık, kalabalık olduğunu ve amacına uymadığını farkettim.Videoda göreceksiniz duvarda dergi sayfasından kesip yaptığım bir oyuncak(?) var(buna benzer birkaç tane var) ve ilgisini çekiyor doğrusu.Hatta 29-30-31.saniyelerde onun da üflemeye çalıştığını sonradan izlerken farkettim:). Ama şu an kendisi üfleyemediğinden ancak bir başkası üflediğinde hareket ediyor bu kağıtlar.O nedenle ben de ona kendi kendine eliyle ya da ayağıyla dokunduğunda ya da çektiğinde, hareket oluşturabileceği birşeyler yapmak istiyorum.Bir de duvardan geçen boruların olduğu yeri ince bir süngerle kaplayıp o tarafa kırılmaz ayna yapıştırmayı da düşünüyorum.Umarım kısa zamanda yapabilirim.Bu arada, Ceren henüz yüzüstünden sırtüstüne dönemediğinden ve ben videoyu çekmeden baya önce bu pozisyonda olduğundan, daha fazla dayanamadı:)). Herkese kolaylıklar...

3 yorum:

sib dedi ki...

özgürcüm,
bu haftasonu bizde bu köşeden yapacağız. ellerine sağlık:))
allah nazarlardan saklasın Ceren çok güzel bir bebek:)

burcu dedi ki...

merhaba,
Benimde 4 aylık bir kızım var.Tesadüfen duyduğum montessori yöntemi ile ilgili araştırma yaparken blogunuzu gördüm.2 yaş üstü çocuklar için olduğunu düşünürken bebeklikten itibaren uygulanan bir yöntem olduğunuda blogunuzdan öğrendim.Ama nerden nasıl başlanacağını bilmiyorum.Beni yönlendirmenizi rica ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
Sevgiler
Burcu

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

merhaba Burcu.
http://groups.yahoo.com/group/montessori_egitimi/ adresinden grubumuza uye olabilirsin. Sevgiler