Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


15 Şubat 2013 Cuma

Cocuklardaki Duyusal Fazlara dikkat ! (Sensible Phasen)

Dun gece turkcesı Harika cocuk nasıl yetıstırılır olarak cevrılmıs olan Tim Seldinin kitabını almancasından  okurken Cocuklardakı Duyusal fazların ne kadar onemlı oldugunu ve evde kendı yaptıgım hataları farkettım.

Okuduklaırmı cevırıp kıtabı alamayanlar ıcın kaydetmek ıstedım. kıtaba ulasabılenler ıcın mutlaka kıtabı okumalarını tavsıye ederım.

Montessoriye göre Cocuklardakı Duyusal Fazlar ıcın http://sudagidan.blogspot.ch/2013/02/duyusal-fazlar-montessoriye-gore-egitim.html  adresındekı notları okuyabılırsınız.

Hiç yorum yok: