Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


3 Şubat 2014 Pazartesi

Mıknatıslı Taşıtlar Bulmacası

Ediz 36 ay, Emir 17 ay
Bu etkinlik favorilerimdendir . Herkese şiddetle tavsiye ediyorum o nasıl oluyorsa :) Bu faaliyet aslında yaz ayında yapacağımız 3 haftalık tatilin yolculuk aşamasında çocukların yolda sıkılmaması adına yapılmıştır.
Bu araba resimlerini büyütüp printerdan çıkarttım. Daha başka taşıtlarda var orda ben çocukların oyunu sevip sevmemelerine göre öncelikli olarak bu ikisini yaptım.

 
 Bu aşamada faaliyeti kendisinin yapması için Ediz'e kestiğim araba parçası kağıtlarını defalarca kullanıp sağlam olabilmeleri için bir kartona yapıştırması için verdim. Oda bir güzel yapıştırdı.
Daha sonra onları bir güzel kesip arkalarına buzdolabı magnetlerinden kesip yapıştırdım.Daha önce burada yapmıştık.  http://tepehomegiller.blogspot.com.tr/2012/11/el-yapm-yapboz-buzdolab-susu-magneti.html
 
 
O sırada elimde bulunan peynir teneke kutuları vardı. Parçaların içine konup saklanıp kaldırılması için kapaklı mükemmel bir çözümdü hep mıknatıslar yapışacak hem de kutuda parçalar kaybetmeden  saklanabilecekti. Ama peynir markası görünümlü oyun hoşuma gitmediği için metal kutuya ağaç börtü böcek çizip yolda giden araba görünümü verdim. Evet yolculuğunuz için yada eviniz için süper hem de masrafsız  zihin açıcı bir oyuncak yaptık.


    Arada buzdolabında da oynuyorlar.
Daha fazla faaliyet için bloğuma beklerim http://tepehomegiller.blogspot.com.tr/

Hiç yorum yok: