Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


7 Haziran 2013 Cuma

El motor becerileri için faaliyet

EBRU TEPE 33, EDİZ 2.5
Bizim evde değişmeyen tek şey oynamaya doyamayan iki yaramaz bıdığın aktivitelerle sakinleştirilmesi :)

Bu yaptığımız aktivite 2 oyun materyalini bir araya getiriyor. Oyun hamuru ve üzerine harf basılmış kağıtlar. Burada aktivitemizdeki amaç hem oyun hamuruyla uygun boylarda şekiller yapıp, hem bu şekiller ile kağıtlar üstündeki harflerin üstünü kaplamak. Bu sayede el motor kabiliyetleri fazlasıyla gelişmiş olmakla birlikte harfleri tanıması açısından da bulunmaz bir aktivite oluyor. Ben arada baş edemediğim zamanlarda hemen önüne atıyorum Edizin oynayıp dursun sonra dakikalarca :)

Harfleri yazıcıdan çıkartabilmeniz için kaynak:
http://tepehomegiller.blogspot.com/2013/06/el-motor-becerileri-icin-faaliyet.html

2 yorum:

Ilknur Olmez dedi ki...

bence gayet hoş bir çalışma, deneyelim bizde :)

suinci dedi ki...

çalışma çok güzel ama hala okullarımızın el yazısı fontu ile uygulama yaptıklarını göz önünde bulundurarak bu çalışmayı bitişik eğik el yazısı harfleri ile hazırlamanızı öneririm.