Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


9 Mayıs 2015 Cumartesi

Minik Araba İle Dikiş Etkinliği

 
Bu etkinlik aslında çok bilinen bir etkinlik. Yaklaşık 2 sene önce Edizle birlikte yapmıştık. Amaç çocukların el motor becerilerini geliştirmek ve göz koordinasyonunu sağlayabilmek.

 
Dilediğiniz resmin çıktısını alıp kağıdı kartona yapıştırınki örme yada dikiş etkinliğinde yırtılmasın. 
Resimdeki gibi sivri uçlu bir makas yada yardımcı bir aletle resmin etrafında ipinizin geçebileceği boyutlarda delikler açın.

 
Daha sonra  bir ip ile bu deliklerden çocuğunuzun seçtiğiniz kartı örmesini isteyin. Daha rahat etmesi için ben kalın bir sicim kullandım. İçinde tel bulunan çamaşır ipleri de iyi oluyor.
Gerisi çocuğunuzun becerisine kalmış.


 
Daha fazla etkinlik için bloğumuza tıklayın.

Hiç yorum yok: