Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


14 Şubat 2015 Cumartesi

Plastik Kapaklardan Renkli Alfabe Bulmaca

 
Yine aralarda derelerde yazdan kalma bir aktivite var elimde. Bu mavi kapak toplama olayı çıktığından beri bizim evde de mavisi beyazı kırmızılısı sarısı her renk kapak toplanır sonrada kapak kutularına atılır. Atılana kadar da çocukların hayal güçlerine katkıda bulunan oyuncak malzemesi olurlar. Ben de bundan yola çıkarak bir oyun tasarladım.

 
Öncelikli ihtiyacınız tabiki birden fazla toplayabileceğiniz sayıda kapak.

 
Ben ne yazmak istiyorsam onları aynı harfleri aynı renk olacak şekilde bir kalıp kullandım.

 
 Bu kağıttan 2 adet print etmeniz gerekiyor çünkü bir tanesini kesip kapakların üstüne yapıştıracaksınız. 
Sonra da verin çocuklarınızın ellerine harfleri uygun yerlerine koysunlar sonrada kendi hayallerince oynasınlar.

 

 
Harfleri print etmek için tıklayınız

1 yorum:

suinci dedi ki...

ellerinize sağlık güzel olmuş...
benden bir hatırlatma ilköğretim okullarında bitişik eğik elyazısı kullanıldığı ve öğretildiği için harflerinizi ona göre hazırlayabilirsiniz.