Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


16 Ocak 2015 Cuma

Dondurma Renk Eşleştirme Oyunu

 
Bu aktiviteyi yaz aylarında yapmıştık gözümden kaçmış yayınlamayı unutmuşum maalesef
:( Geç olsun güç olmasın diyerek hemen anlatmaya başlayım amaç rengarenk dondurma topları ve buz şekerlerini doğru renkteki külah ve çubuklara yerleştirmek.
 

Yaş grubu olarak küçük çocukları hedef alan bu aktivite hem zevkli hem ağız sulandırıcı hem de renk bilgisini pekiştirici. Biz külah dondurmalarıyla oynadık genelde. Buz şekerler ise ingilizce renk isimlerini pekiştirmek için dilerseniz göz aşinanalığı için yada Türkçeye çevirerek oynayabilirsiniz. Biz oyunu sürekli oynayabilmek için kartonlara yapıştırdık ve aktivite dosyamıza koyduk.

 
Oyunun çıktılarını alıp sizde çocuğunuzla keyifle geçirebilirsiniz print almak için tıklayınız

 

Hiç yorum yok: