Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


13 Ağustos 2009 Perşembe

HAVA DURUMU (gülay&talya31 aylık)

Uzunca bir aradan sonra herkese yeniden merhaba.Geçen haftanın B.E.Ö konusu hava durumu idi. Taliş bastıran sıcaklar sebebiyle bu konuya çok da yabancı sayılmazdı. Her gün kahvaltı sonrası ilk istediği şey parka inmekti. Havaların bunaltıcı sıcağından talişkoyu korumak için dışarının çok sıcak olduğunu, akşam üzeri güneş batınca havanın serinlediğini ve parka ancak o zaman gidebileceğimizi söylüyordum. Her ne kadar parka çıkabilmek ümidiyle çok üşüdüğünü havanın soğuk olduğunu iddia etsede bu hınzır planı çokda işe yaramıyordu:)

Bu konu ile ilgili ilk yaptığımız çalışma bir hava durumu kartonu hazırlamak oldu


Bu hazırladığım kartonu odamızın kapısına astık, her sabah ilk iş balkona koşup havanın nasıl olduğuna bakıp hazırladığımız kartondan uygun olan hava durumunu gösterdik.Hazırladığım bu hava durumu kartonunun taliş için en eğlenceli kısmı ise mevsimlere uygun kıyafet objelerini bulmak oldu. Resimde de görüleceği gibi güneşli havaya bikini,yağmurlu havaya şemsiye gibi ..bu da talişe tütü ile parka çıkılmayacağını veya dışarısı 40 derece iken pembe montunu giymek için anlamsız bir çabaya düşülmeyeceğini öğrettiği kanaatindeyim:)

http://uzaylianne.blogspot.com/

3 yorum:

Ozge Sipahioğlu dedi ki...

ellerinize saglık süpper olmuss

Ligtv izLe dedi ki...

Çok güzel olmuş tebrikler.

gülay dedi ki...

çok teşekkür ederim..