Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


26 Ekim 2009 Pazartesi

Güneş Sistemi, Gezegenler ve Ay

Ayşe & Yahya (3 yaş 8 aylık)

İlk yazımı umarım beğenirsiniz. Pek emek içermeyen bir aktivite ama olsun :) Oyun hamuruyla vakit geçirmek çok eğlenceli. Biz de bu defa Güneş Sistemi'ndeki gezegenleri yapalım dedik. Siyah renkte bir alışveriş poşetinin üzerine beyaz renkteki oyun hamurunu makarna şeklindeki aparattan geçirerek elde ettiğimiz şeritlerle hazırladığımız yörüngeleri yerleştirdik. Sonra pek mümkün olmasa da orijinal renklerine ve boyutlarına en yakın şekliyle yapmaya çalıştığımız Güneş'i ve sırasıyla gezegenleri yerleştirdik. Daha sonra gezegenleri geri topladık ve Yahya gezegenlerin isimlerini sayarak doğru yörüngelere yerleştirdi.Daha sonra Dünya'nın Güneş etrafındaki dönüşünü,Son olarak da Ay'ın Dünya etrafındaki dönüşünü inceledik...

1 yorum:

Aslı. dedi ki...

oglum ıcın cok guzel bır aktıvıte olacak,tesekkur ederım