Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


27 Kasım 2013 Çarşamba

Renk kartları ile renk kavramı

 
Ediz 32 ay
 
Belki de çocukların aslında bilipte söylemekte hatırlamakta zorlandığı şeylerdir renkler. Hangi meyvenin ağacın ne renk olduğunu bilirler ama bir türlü hangi renk olduğunu doğru söyleyemezler. Bizde bu pekiştirici aktiviteyi yaz başlarken yapmıştık. Öncelikli olarak 4 ana renk ile başlamanızı öneririm. Aşağıdaki linkte vereceğim pdf dosyasından sizde bastırıp miniklerinizle oynayabilirsiniz. Ben çıkarttığım kağıtları sonra kalın bir kartona yapıştırdım ki sağlam olsunlar diye. Halada oynuyoruz .


Öncelikle renkleri öğrenirken eğlenceli kılmak için her renk için bir şarkı söyledik. Mavi için mavi mavi masmaviiii gözleri....., yeşil için yine yeşillendi fındık dalları, kırmızı için kırmızı sana çok yakışıyor, sarı için sarı şekerim kalbine girerim seni mahvederim diyen annesinin cırtlak sesine maruz kaldılar belli bir süre.
 
Sonrada evdeki o renk materyalleri bulup renklerin üstüne koymalarını istedim. Zamanla diğer ara renkleride ekledikçe evde o renk materyal bulmak dahada eğlenceli oldu onlar için. Fakat hala tam anlamıyla doğru renkleri söyleyemiyoruz  oda zamanla diyelim.
 
 
Pdf dosyalarını bloğumdan edinebilirsiniz.
 

Hiç yorum yok: