Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


9 Temmuz 2008 Çarşamba

Ahşap Oyuncak ve Kitaplar

Kargodan paket gelince ne kadar seviniyor insan! Geçen hafta kapım çalınıp ta kocaman bir paketle karşılaşınca, beklediğim halde niye şaşırdım ben de anlamadım. Çok mutlu oldum. Sevgili Pratik Anneye verdiğim siparişler… Hiç bu kadar gönül rahatlığı ile sipariş vermemiştim. Gelecek olan malzemelerimn çok çok güzel olacağından emindim zaten.
İşte bu Müzik Aletlerimiz. Mızıka ve üçgen zil dışında hepsi ahşap ve hepsi çok güzeller. Kutusunun olması ayrı bir güzellik zaten. Özellikle Sinan (3) bayıldı, birer tane bizim de elimize tutuşturuyor ve hep birlikte müzik (!) yapıyoruz.

Bu da “Bebeğin onu/şunu/bunu nerde? İşte burdaaaaaaa!” kitabı. Sinan ve Civan arasında çekişmeye sebep oldu. Ben Civan (14 ay) için almıştım ama Sinan daha çok ilgilendi ve sahiplendi. Civan yırtar diye saklıyor!

Benim kitaplarıma gelince. İlki “Teaching Montessori in the Home, The Pre-School Years”.
Çok çok faydalı. Temel bilgileri çok güzel vermiş. Ayrıca yaş sırasına uygun olarak aktiviteleri; çoğu materyali kendimizin nasıl üreteceğine dair şablonlar ve bilgileri ayrıntılı bir şekilde vermiş. Kitap ince ama içeriği kocaman bir şey olmuş! Bir solukta bitirdim. Birçok bölümünü çevirip blogumuza koymak gibi fantezilerim var. Bakalım zamanımı doğru kullanıp yapabilecek miyim?

İkinci kitabım ise “Teach Me To Do It Myself”. Montessori aktiviteleri kitabı. Kullanılan tüm materyalleri kendimizin hazırlayabileceği aktiviteler. Yine kitabın sonunda şablonlar mevcut.
İki kitabı da çok faydalı buldum. Tüm aktiviteler uygulandıkça blogda yerini alacaktır.
Pratik Anneye sonsuz teşekkürlerimle…


1 yorum:

Adsız dedi ki...

çevirinizi heyecanla bekliyorum:)