Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


14 Temmuz 2011 Perşembe

Lili ve Yedi Çocuğu Kartları (Elvin Asel 22 ay )

Lili ve Yedi Çocuğu kitaplarını bir dolap kitap ve thalassapolis 'in tavsiyeleri sonucu aldım. İyi ki de almışım.

E.A gece yatmadan önce kitap okuma alışkanlığını bu seri sayesinde edindi desem yalan olmaz. Sevgili kızım Lili 'nin çocuklarını çok sevdi.

Geçenlerde bu kitapların stikerları elime geçti.(aslında bize hediye geldi ) . E.A çok mutlu oldu. Evin muhtelif yerlerine bunları yapıştırdı.

Sonra aklıma bir fikir geldi. Acaba stikerlardan flash kart yapsam nasıl olur diye düşündüm.
Sonra da bu fikri uygulamaya geçirdim. Bir kartondan kartlar kestim,her kitaba ait stikerları ayrı ayrı kartlara yapıştırdım. Sonra da evde bulunan şeffat yapışkan zımbırtıyla :) kartları kaplayıp, sağlamlaştırdım.

Veeeeeeeeeeeeee sonuç: Çok güzel oldular......

İlk kez birşeyler ürettim. Kendimle gurur duydum :)


Sonra da bunları E.A ' ya gösterdim. Kartlar çok hoşuna gitti. Daha sonra bu kartlarla kitapları kullanarak E.A eşleştirme yaptıracağım. Bakalım o zaman tepkisi ne olacak.

NOT:Kartlarla kitapları eşleştirme oyununu oynuyoruz artık ! Önce eşleştirme yapıyoruz sonra da kitapları okuyoruz.Kitapların yazarı Tülin Kozikoğlu' na tekrar teşekkür ediyorum.

Hacer (30)


Elvin Asel (22 ay)


Posted by Picasa

3 yorum:

thalassapolis dedi ki...

Ellerine sağlık canım gerçekten çok güzel olmuş. Güzel okumalar :)

hacew dedi ki...

Sağol Denizcim :)

Adsız dedi ki...

sayın blog kullacısı paylaşımlarınızı beğenerek takip ediyorum, Akşam liseleri olarak çalışmalarınızda başarılar dileriz.