Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


14 Ocak 2009 Çarşamba

Doruk Temizlik Aktivitesinde

Aksam eve girer girmez beni heyecanla yap-bozlarının oraya goturdu kosturar kostura. Tek tek parcaları cıkarıp ' at nerde' deyip yerine koyuyor, 'ayı nerde' deyip yerine koyuyordu kahkahalarla. Yapbozdan sıkılınca beni hemen kitaplıgına goturdu, kitap okumak istiyormus :) Secti bir kitap, once kendi okudu, sonra bana okuttu :)

Kitaplar kalktıktan sonra biraz sohbet ettik :) Bu hafta tekrar sitenin icindeki yuvaya gunde 2 saatligine yollamaya basladım. Gunduz yuvada bakcısı müdüre hanımın odasında oturunca biraz aglama numarası yapmış, bana nasıl agladıgını anlattı. Bakıcısının da onunla odada olmasını istiyor, ben de en azından sandalyede otursun kadın kapıya yakın istiyorum, bakalım alısacak mı bu sekilde orada oynamaya.

Bu aksam hamurlarla oynadık yemekten sonra, daha dogrusu yememekten sonra :( Bu aksam yine 'yemek yemiyecek Doruk'tan baska bir sey duyamadım ne yazık ki. Hamurlara kurabiye kalıplarıyla sekiller vermeyi cok seviyor.Hamurlarla oyunumuz bittikten sonra da masanın temizligini beyfendi kendisi yaptı. Şimdiye kadar bundan sonra temizliği hep ben yapardım, ama madem bu haftanın konusu temizlik dedik, bu akşam itibariyle hamur oyunlarından sonra ortalığı kendisi temizlesin dedik :)


Masa temizliginden sonra elde supurde tum evi de supurdu ama onun fotolarını gulmekten cekmeye fırsat bulamadık. Neyse ev temizligi bittikten sonra oglum dislerini fırcaladı ve yatagına yollandı.
Henuz blog konusunda cok acemiyim, umarim sitede duzgun gorunur.

Sevgilerimle
http://dorukveneslihan.blogspot.com/

Hiç yorum yok: