Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


22 Ocak 2009 Perşembe

Hayal Gücü..


Ahmet benim yiğenim 8 yaşında kağıtlarla o kadar çok çalışması var ki bu çalışmasını begüme anlatarak yaptı,tüm detaylarıyla ilk aşamada resim çizdi kesti iki tane bunları birbirine bantlamadan önce beyni çizdi,kalbi çizdi diğer iç organları kendi bildiği kadarıyla çizdi,başka bir kağıdı buruşturarak iskelet oluşturdu sonra kendi tabiri ile kemikler içeride kalacak şekilde bantladı,yüzünü çizerek şekillendirdi,göbeğini delip göbek deliği yaptı, yine kağıttan yaptığı ceketi,pantolonu ve gravatı boyayıp giydirdi.
Ahmet kağıt,kalem,bant kullanarak kendi başına kimseden yardım almadan tamamen kendi hayal gücü ile ilk 5 yaşında araba ile başladı cd çalarından cd sine kadar plakasından el freni ve egzosuna kadar en ince detaylarla bir çok araba yapmıştı,bunun yanında çamaşır makinası ve laptop çalışmaları var.
Bu çalışmasını buradan da paylaşmak istedim.
www.gunescuneyt.com

Hiç yorum yok: