Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


23 Ocak 2009 Cuma

Torun Mete gölgelerle tanışınca….

Torun Mete, gölgelerle ilk kez 1.5 yaşındayken tanıştı. Duvardaki kendi gölgesini tutmaya çalıştığı bir gün, babaannesi ona parmaklarıyla bildiğimiz köpek başı gölgesi yaptı. Çok şaşırmıştı o gölgeye. Sonraları alışmıştı, parmaklarını kullanıp köpek başı yapıp “bak bak ne yaptım” diye keyiflenmişti. Ona tek tek her eşyanın ışık vurunca gölgesi olacağını örneklerle gösterdik. Bir süre masadaki lambayı yaktırıp denemeler yaptı. Sonra bu gölge işini bıraktı.
Artık gölgeleri merak etmiyordu.

Hiç yorum yok: