Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


12 Haziran 2008 Perşembe

Defne'min Koku Aktivitesi


Defne'me zaman zaman elime geçen kokulu nesneleri koklatıyordum. Bu aktivite tam bize göre oldu. Defne'ye önce nesneleri koklatıyorum, daha sonra isimlerini söylüyorum.
İlk önce bu sıcak havalarda içmek için limonata yaparken kabuklarını rendelediğim limonları koklattım. Limonu yemek istedi. Ağzını açtı ve ısırmaya çalıştı.

Daha sonra türk kahvesi koklattım burnunu şekilden şekle soktu. Aynısını kuru soğan için de yaptı.

Evde bulduğum lavanta kesesini koklattım. Keseyi eline alıp yemek istedi :)
Nane ve tarçın koklattım, kafasını geri çekti. Sanırım kokuları keskin geldi. Genel olarak baskın kokuları sevmiyor. Yüzünün aldığı şekilden bu anlaşılıyor :)

Hiç yorum yok: