Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


8 Nisan 2008 Salı

YA-PA SÖZCÜK KARTLAR ( KUTU SÖZLÜK)

Bu kartlar bize hediye geldiğinde Bora 2 yaşındaydı. Tatile gittiğimiz yere arkadaşımız 4 afacanı oyalamak için getirmişti. Gerçektende oldukça oyalayıcı bir faaliyet olmuştu. Dördünün birden dikkatini çekebilmişti. Çocuklardanda 2si daha konuşamıyor sadece kelimeleri söyleyebiliyordu. O yüzden o ikisinin bu faaliyete katılabilmesi onlarıda eğlendirmişti. Kartlar 216 adet ve 16x16 cm boyutunda.
İçeriği
* Meslekler
* Kullandığımız Araçlar
* Oyunlar
* Sayılar
* Zıt Kavramlar
* Taşıtlar
* Sebzeler ve meyveler
* Hayvanlar
* Giyecekler

Ben tatilde beğenince dayımız hediye olarak getirmiş.Biz halen bu kartlarla çalışmaya devam ediyoruz. Resim hakkında soru soruyorum. Bu hayvan nerede yaşar? Kaç kulağı var ,kaç bacağı var ya da arka fon ne renk bu ne renk gibi.

Bora da bize soruyor , tek hata yaptığı resim saç kurutma makinası idi. Onu mangal yakma malzemesi sanıyordu yazlıkta dedesinden öyle gördüğü için :DDidem Akbal

2 yorum:

pinarbk dedi ki...

Cağaloğl^'nda Ya-Pa'nın merkezi var. yolum düştüğünde gidip bu kartlardan ben de alayım. Çok faydalı görünüyor. Paylaştığın için teşekkürler.

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

Pinarcigim, teyzem de oradan almis kartlari.