Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


17 Şubat 2009 Salı

B.E.O.-"Geometrik Şekiller"

Hande&Aras (16 Aylık)

Aras ve geometrik şekiller.... Oğlumun en sevdiği sanırım yıldız ve daire. Birini çok iyi tanıyor birini ise söyleme telaşında daye daye diye evin içinde dolaşıyor...

Bu haftanın aktivitesi için gerekli herşey mevcuttu zaten. Neler yaptık o halde birbir anlatalım:

Önce Şekiller ile ilgili Brainy Baby DVD mizi baştan sona izledikSonra ikişerli olarak hazırladığım "Şekiller" (kavram kartları) kartlarıyla eşleştirme yapmaya çalıştık.Evdeki oyuncaklarımızdan faydalanark kartlarla şekilleri eşleştirdik.Bunlar dışında evdeki eşyalarda şekiller bulmaya çalıştık mesela halısında yıldızlar var, saat daire şeklinde gibi...

Sevgiler...Hiç yorum yok: