Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


21 Şubat 2009 Cumartesi

B.E.O:'Geometrik şekiller'

Neye niyet neye kısmet..Bir süredir bir doku defteri oluşturmak istiyordum Bera için.Nasıl olsa diye düşünürken çok sevdiğim bir arkadaşımın hediye ettiği elişi hatıra defteri geldi aklıma.Hem dokulu doğal bir defter hem de tam Beram'a göre,ufacık..hayvan figürleri ile yapmayı düşünüyordum ama konu geometrik şekiller olunca böyle olması daha iyi oldu.Aynı zamanda elimizdeki diğer oyuncaklarımız da bunun üzerineydi,böylelikle belleğine daha iyi yerleşsin ve çok yönlü bir aktivite olsun istedim.İyi de oldu.Yaptığımız çalışmada hem farklı dokunuşlar hissediyor hem de şekillere aşinalık kazanıyor.Ama umuyorum ki bir karışıklık olmaz.Bu çalışma için gerekli malzemeleri terzimden tedarik ettim.Farklı kumaşlardan aldım dokulu,deri yünlü,parlak,fitilli..deftere uygularken de sayfalardan birine şekli çizdim,diğerini boş bıraktım.Hazırladığım farklı doku ve farklı şekillerdeki kumaş parçalarını boş bıraktığım sayfaya yapıştırıcı ile sabitledim.İlk sayfada çizdiğim şekli de falçata(kesici) ile kestim.Ve bu sayfayı da diğer sayfa ile birleştirdim.Ve ortaya bu defterimiz çıktı.Bu defter dolana kadar çalışacağız üzerinde ama şimdilik bu kadar.Bera büyüdükçe biraz daha detaylı olacak çalışmalar,şuan bu aktivitemiz bile ağız kontrolüne uğramadan olmuyor.Önce tadına bakıyoruz;)

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bu kitaba bayildik, ilk firsatta yapmak istiyorum, ama kumas parcalari bulmam gerek... Sevgiler. Yeliz.