Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


21 Şubat 2009 Cumartesi

BEÖ-Geometrik Şekiller

Güneş-Begüm 8 Aylık
Bu hafta konumuz Geometrik Şekiller,Begümün tabağının kapağında yıldız ve daireler var bir tanesi kabartmalı bir tanesi çukur begümün eline verdim önce bir tadına baktı :) sonra minik parmakları ile şekilleri inceledi,kapağı ters çevirip birde oradan baktı,bu aktivitemizde gerçekleşmiş oldu :)
Begüm büyüdüğünde onunla birlikte yapabileceğim aklıma gelen bir aktiviteyide buradan paylaşmak istiyorum.

Bu aktivite için gerekli olan materyaller :pipet,makas ve ip, pipetler farklı boylarda kesilip içerisinden ip geçirilir,üçgen için 3 tane aynı boy pipetten,kare için 4 tane aynı boy pipet'ten elde edip içerlerinden ip geçirilerek yapılan bir aktivite,aslında oyun gruplarında çocuklar için güzel bir aktivite olur.

Hiç yorum yok: