Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


5 Mayıs 2008 Pazartesi

Bahar ve Su Aktivitesi

Biz benim yoğun işlerim dolayısıyla iki aktiviteyi bir arada yaptık. Haftaiçi aldığım sebze fidelerini balkondaki saksılara diktik. Dikme esnasında Bora önce toprakları saksıya doldurdu, sonra parmaklarıyla fidelere yer açtı ve yerlerine yerleştirdi. Sonrada yeni aldığımız fısfısla fideleri suladı.


Pazar günü Yapıncak'ın düzenlediği Müzikal buluşmaya katıldık. Dönüşte yağmur yağmış arabamız ıslanmıştı. Aşağıda Bora'nın hayalindeki meslek olan cam siliciliğini yaparken görebilirsiniz. Bu da su ile aktivite klasmanına girebilir sanırım.

Didem - Bora

1 yorum:

pinarbk dedi ki...

Kendi diktiği fidelerin büyüyüp sebze verdiğini görecek Bora. Dalından koparmanın tadına varacak. Aktiviteniz çok güzel. Toprak yemeyi bıraktığında biz de Duru ile yapmalıyız...