Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


1 Mayıs 2008 Perşembe

HAFTANIN AKTİVİTESİ : SU

Arda 13,5 aylık,

Çocukların en çok sevdiği şeydir su. Yani Ardanın öyle. Sonunda biraz geçte olsa biz de katılmayı başardık aktiviteye. Bu gün Arda park diye tutturunca eve gelince de ıslanmak gerekti ve ben de zaten bu gün su aktivitemizi gerçekleştirmek istiyordum ve ikimizin de istediği oldu. Bayıldı Arda bu aktiviteye. İlk önce küvetimize suyumuzu doldurduk ve içine attığımız hafif sünger topların suyun yüzeyine nasıl çıktığını görmesini sağladım. Arda suyun dibine sokmaya çalıştıkça toplar da tabiki ısrarla suyun yüzeyine çıktı. Sudan çıkartıp çıkartıp yine suya attı ve tabiki eğlendi. Daha sonra da kendi de girince suyun içine kovanın ve küvetin içindeki sular ile kendi deyimi ile "çip çip" oynadı.

Daha sonraki aktivitemiz ise balonun içine su doldurup ağır-hafif, dolu-boş kavramlarını öğretmek oldu. Henüz bunu öğrenmek için küçükte olsa balonları havaya fırlatmak, sıkmak sureti ile patlatıp su içinde kalmak ve balonları birbirine vurarak oynamak ile yetindi ve bunlar onu çok eğlendirdi. En azından ağır olanın içinde su olduğunu patlatarak görmüş ve dersini almış oldu : ) Biz çok eğlendik. Sıradaki aktivitemizi bekliyoruz.

Hiç yorum yok: