Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


1 Mayıs 2008 Perşembe

Sibel & Emre Alp' in Su Aktivitesi

Oğluşumun henüz 4,5 aylık olması sebebiyle aktiviteyi gerçekleştirirken belgeleyemedim ancak aktarmak istiyorum.

Su aktivitesinin duyurulduğu gün şansımıza yağmur yağıyordu, hemen üzerimize bişiyler alıp balkona çıktık. Güneş ışınları yağmur damlalarında parlarken ortaya çok hoş bir görüntü çıktı. Oğlum yağmur ile tanışmış oldu.

Yağmuru seyrederek ve sesini dinleyerek; su' yu, doganın suyla bütünleşmesini anlatarak gerçekleştirdik aktivitemizi. Derin nefesler aldık( bu da onun için oldukça eğlenceli idi.) ardından salona geçtiğimizde bardaktan bardağa suyun aktarılmasını gosterdim. :) Aktiviteler oldukça basitti ancak oğluş için oldukça yararlı oldu ve çok eğlendi.Uykuyada yagmur ormanları sesi eşliğinde geçtik.

Belirtmeden geçemeyeceğim ruhumuz için nasıl güzel bir arınma terapisi, su sesi...

Hiç yorum yok: