Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


8 Mayıs 2008 Perşembe

Bahar'da İlk Adımlar...

Yaklaşık 15 gündür yürüyor Duru. Bazen hiç durmamacasına, düşene kadar.

Herşeyi öğrenip heryeri keşfetmeye çalışıyor. Özellikle parka gittiğimizde tüm çiçeklere, bitkilere dokunup koklamak istiyor. Hatta koparıp tadına bakmak:))

Yürümesi tam da mevsim dönümüne rastladığı için mutluyum. Baharla birlikte değişen bitki örtüsünü kendi adımlarıyla öğreniyor. Bakıcısı Mine Hanım'ın objektifinden Duru'nun bahar keşifleri:


Baharla birlikte sürekli aktivite halindeyiz. Kışlık kalın giysilerimizi kaldırıyor, yerine inceleri çıkarıyoruz birlikte. Mevsimlerle birlikte kumaşların da değiştiğini anlatıyorum, kısa kollu tişört giydiğinde sevinip el çırpıyor.

Yeni çıkan bahar sebzeleriyle ve meyvalarıyla tanıştırıyorum. Çilek yemeye bayılıyor, enginardan yudumlar alıyor.

Haftasonu çiçeklerimizin topraklarını değiştirmeyi planlıyorum Duru ile birlikte.

Hafta bitse de, aktiviteler sürecek...

Hiç yorum yok: