Yasal Uyari

Aksi belirtilmedikce bu sitede yayinlanan tum yazilarin ve fotograflarin telif hakki yazarina aittir. Izinsiz yapilan tum alintilar icin hukuki yollarin acik oldugu hatirlatilir.
-----------------------------------------

Tanitim

Bu blog, cok yazarli olup Montessori Egitimi mail grubu uyelerinin yazilarindan olusmaktadir ve Montessori Egitimi ile ilgili yazilar icermektedir. Yazarin ismi (ya da takma ismi) yazinin genelde basinda ya da sonunda yer almaktadir.

Buyuyorum Egleniyorum Ogreniyorum aktiviteleri her iki haftada bir konu degistiren ve uyelerimizin cocuklar ile yaptigi calismalari icermektedir.

Buyrun, hosgeldiniz...


26 Aralık 2009 Cumartesi

Montessori Kulpsuz Silindirler

Milimetrik bir kaç uyumsuzluk dışında genelde tatmin edici nitelikte bu silindirlerin kalitesi. Belki üreteciye gerekli noktalarda müdahale edip çeşitli revizyonlar talep edebiliriz. Mesela bendeki kutulardan en geniş çaplı sarı silindir, kulplu silindirlerin ilgili yuvasına sığıyor ama zor çıkıyor. Hepsi tek tek el üretimi olduğu için, bu problem başka kutudan çıkacak aynı boyuttaki sarı silindirde yaşanmayacak olabilir. Oysa boyasız olan gayet raha işliyor. Belli ki boyanın verdiği kalınlık pürüz yaratıyor. Özellikle kulplu silindir yuvalarıyla extension'lar yaparken silindirlerin daha incelikli oturması için üreticiye not düşülebilir. hepsini renksiz alıp kendimiz boyamak da bir alternatif?


idilvenar

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bu materyali nerden temin edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.